PXW-FS7 / FS7K: İdeal belgesel kamerası

26/03/2017
1754 Views

PXW–FS7, belgesel çekimi yapanların yoğun iletişimini yansıtır. Kamera tutma yeri tamamen yeniden tasarlandı, vizörü geliştirildi, dengeyi optimum seviyeye getirildi ve ergonomiyi iyileştirildi. Elbette PXW-FS7, Sony’nin 4K ve HD codec’ler, Super 35 sensörler ve belleğe kayıt alanlarındaki uzmanlığını da yansıtır. Sonuç ise belgeseller için ideal kamera; magazin programları, reality programları, doğaçlama programlar ve dahası için optimum araçtır.

Sony’nin α mount lens sistemi hem Sony hem de üçüncü taraf lensleriyle rakipsiz uyumluluk sunar. FS7’nin E Yuvasına hem üçüncü taraf adaptörlerle birlikte sinema lensleri ve SLR lensler hem de Sony’nin E yuvalı ve A yuvalı lensleri ile uyar. Yani ister yeni lens alıyor, ister daha önce satın aldığınız lensleri değerlendiriyor olun, FS7 işinizi kolaylaştırır.

 • Motorlu yakınlaştırma elle başarabileceğinizden çok daha akıcı hareketler yapmanızı sağlar.
 • Tıklamasız iris halkası çekim sırasında bile bölünmüş pozlama ve sorunsuz ayarlama sağlar.
 • En aza indirgenmiş “odak titremesi” çekim sırasında istenmeyen görüntü büyütmeye karşı savaşır.
 • Sabit diyafram “zoom ramping” denilen, yakınlaştırma sırasında meydana gelen istenmeyen pozlama değişimlerini yok eder.
 • Sony’nin Optical SteadyShot® görüntü sabitleme özelliği kamera sallanmasının etkilerini azaltır.
 • Esnek noktalı otomatik odaklama; otomatik odaklama alanını, ekranın dilediğiniz yerinde seçmenizi sağlar. (Sürüm 4.0 veya üzeri ürün yazılımı gerektirir)
 • Titiz optik tasarımı yakınlaştırma aralığı boyunca eksen görüntü tutarlılığını korur.
 • Dahili odak ve yakınlaştırma özelliği lensin önünün genişlemeyeceği, böylece mat kutunuzun olumsuz etkilenmeyeceği anlamına gelir.
 • Gelişmiş Asferik parçalar boyutu, ağırlığı ve karmaşıklığı azaltırken olağanüstü optik iyileştirme sağlar.
 •  
  Yüksek kare hızlı çekimler, günlük hareketleri zarif hareketlerden oluşan görsel bir şölene, ağır çekimde bir baleye dönüştürebilir. PXW-FS7, maksimum 180 kare/saniye (fps) Full HD kesintisiz çekim sunar. Projenizi sinematik 24 fps değerinde oynattığınızda harika 7,5 kat Süper Ağır Çekim elde edersiniz. Bit derinliğinden ödün vermezsiniz ve sensör “pencereleme” yapmaz. Böylece kırpma faktörü ve görüntüleme açısında bir kayıp da olmaz. Kamera ayrıca 1 fps artışlarla 1 fps ila 180 fps arası Ağır ve Hızlı çekim gerçekleştirir. Böylece hareketi istediğiniz gibi hızlandırarak veya yavaşlatarak hikayeyi değiştirebilirsiniz.

  Uzun süreli programlar hem güvenilir hem de uygun maliyetli ortama ihtiyaç duyar. CompactFlash Association tarafından belirtilen XQD™ bellek kartları, iki anlamda da başarılıdır. Güvenilirliği kamera içi kurtarma özelliğinden kaynaklanır. CFast™ kartlara oranla dakika başına maliyet değeri çok daha düşüktür. Ayrıca kamera ile kart denetleyicisi arasındaki sağlam iletişim 600 MB/sn’ye kadar çok yüksek okuma/yazma hızlarına olanak sağlar.

  Uzun süreli projeler Sony’nin XAVC™ L (Uzun GOP) kayıt sistemiyle diğerlerinden ayrılır. İşte HD modunda, 50, 35 ve hatta 25 MB/sn bütçe dostu veri hızlarında, üstün 10 bit yüksek çözünürlüklü gri tonlama işleme ile birlikte olağanüstü 4:2:2 renk ayrıntısı. Ayrıca sinema standardı 24p*, 59,94p, 50p, 29,97p, 23,98p veya 25p’de dahili 4K (4096×2160) kayıt da yapabilirsiniz. Diğer formatların arasında Sony’nin birinci sınıf F55’i ile aynı olan XAVC I (Intra) QFHD (3840×2160) ve Full HD (1920×1080) kayıtlar, dünya çapında kabul gören MPEG HD 422, Apple ProRes 422 codec’i (ayrı olarak satılan XDCA-FS7 genişletme birimiyle birlikte) ve hatta harici RAW kayıt (ayrı olarak satılan XDCA-FS7 ve harici kayıt cihazıyla birlikte) bulunur.

  You may be interested

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3
  Festival
  1380 views
  Festival
  1380 views

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3

  ADMIN - 29/06/2017

  Uluslararası sinema toplumunda dalgalanmalara neden olan Cannes 2017 filmleri. Cannes veteranı tarafından iki kez Palme d’Or’un galibi Michael Haneke’den Zambiya…

  Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar
  Post Prodüksiyon
  1410 views
  Post Prodüksiyon
  1410 views

  Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar

  ADMIN - 16/06/2017

  X-Men serisinin en yeni ve en karanlık girişi olan Logan, tüm serideki en çarpıcı efektlerin bazılarını içeriyor (filmin R-rating göz…

  Sigma: Yeni Cine Zoom
  Lens
  1794 views
  Lens
  1794 views

  Sigma: Yeni Cine Zoom

  ADMIN - 14/06/2017

  Sigma, objektifte güzel optikler arayan film yapımcıları için daha ucuz bir alternatif olduğu için bilinir. Yeni High-Speed Primes (şu an…

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.