Premiere’de Kurgunuzu Hızlandırmanın 5 Yolu

Kurguya harcadığınız zamanı azaltmak istiyorsanız, bu videoyu kontrol etmek isteyebilirsiniz.

26/03/2017
3174 Görüntüleme

Hiç kimse, zaman çizelgesi dışında kurgu için ek saatler harcamak istemez. İşte bu nedenle verimlilik, kurgucular arasında büyük öneme sahiptir. Ancak birçoğu, basitçe iş akışlarını önemli şekillerde nasıl hızlandıracağını bilmiyor. Bu videoda, Justin Odisho, çalışma alanınızı özelleştirerek veya ayar katmanlarını kullanarak Premiere’deki iş akışınızı hızlandırma ile ilgili 5 ipucu sunuyor.

Bir projeyi daha önce uzunluk, boyut veya herhangi bir kritere göre düzenlediyseniz, verimli bir iş akışına sahip olmanın en önemli şeylerden biri olduğunun farkındasınızdır; çünkü yapmanız gereken her şeyi -içe aktarmadan teslimata kadar- düzene sokar. Bunu yapmanın birçok yolu var, ancak videodaki beş Odisho sözü şöyledir:

  1. Workspaces: Çalışma alanınızda yer alan panelleri istediğiniz yere taşıdıktan ve onu beğendikten sonra, Premiere onu kaydetmenizi sağlar. Her biri için optimize edilmiş bir çalışma alanını kaydedebildiğiniz için çok sayıda farklı proje üzerinde çalışıyorsanız, bu gerçekten işinize yarayacak bir özellik.
  2. Adjustment layers: Bir dizideki kliplerin renklerini tek tek düzeltiyorsanız, şimdi durdurun ve bir düzenleme katmanı yaratın.
  3. Presets: Premiere hemen hemen her şeyi önceden ayarlamanıza izin verir. Bir görünümün ince ayarlamayı henüz bitirdiyseniz, ön ayar olarak kaydedebilir, böylece ona her zaman erişebilir ve uygulayabilirsiniz.
  4. Nested sequences: Timeline’da belirli bir diziyi düzenlemeyi bitirdiyseniz, o şeyi içe yerleştirin. Bu klipleri tek tek karıştırmaktan endişe etmeden dolaşabileceğiniz tek bir bloğa dönüştürür.
  5. Shortcuts: Kurgucu iseniz kısayollar ikinci diliniz olmalıdır.

Kurgucuları zamandan tasarruf ettirmenin başka yolları var mıdır? Yorumlarınızı bize bildirin!

İlginizi Çekebilir

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)
Akademi
731 görüntüleme
Akademi
731 görüntüleme

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)

Elif Feyza Demir - 12/12/2020

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski Ülke: Polonya Yapım Yılı: 1988 Yapımcı: Ryszard Chutkowski Senaryo Yazarı: Krzysztof Kieślowski,  Krzysztof Piesiewicz Oyuncular: Miroslaw Baka,…

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?
Sinema
377 görüntüleme
Sinema
377 görüntüleme

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?

ADMIN - 12/12/2020

Tarantino’nun filmlerini neyin bu kadar farklı kıldığına ve yönetmenlik stilini oluşturmak için birleştirdiği öğelere bir göz atın. Bugünün film öğrencilerine…

Panasonic S1H ProRes RAW
Kamera
699 görüntüleme
Kamera
699 görüntüleme

Panasonic S1H ProRes RAW

ADMIN - 24/05/2020

Panasonic S1H ProRes RAW'ı bekleyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Panasonic LUMIX S1H, çok yönlülüğü ve karlı kayıt formatları nedeniyle…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.