FiLMiCPRO, LOG Çekime Hazır

FiLMiCPRO versiyon 6, IOS için artık mevcut ve önemli bir güncelleme.

25/03/2017
1121 Views

FiLMiC Inc. IOS için popüler mobil video yazılımının 6. sürümünü piyasaya sürdü. Filmicpro, ücretsiz güncellemenin yanı sıra, LOG çekim yapabilmek en çok dikkat çeken özelliklerinden biri. Artık telefonunuzda B-roll veya fotoğraf çekebilir ve A-Cam çekimlerinizi kesebilirsiniz. Bununla birlikte, 8-bit H.264 veriyi işleyen küçük bir sensör kullanıyor.

Güncelleme ayrıca bazı önemli yeni özellikleri de içeriyor. Bu sürüme filmicpro; zebra çizgileri, focus peaking (piksel seviyesine göre), yanlış renk, waveform ve otomatik focus pulling eklenmiştir. Odaklama için manuel arc sliders eklenerek, ISO ve enstantane hızı, bu ayarları doğru bir şekilde yapabilmeyi kolaylaştırıyor.

Focus Pulling

Ek 9.99 dolara, Geçici Gürültü Azaltma ve Gama Eğrisi ön ayarları gibi güçlü özellikler ekleyen Görüntü Yönetmeni Kiti ile şirketin net bir yol haritasına sahip olduğu ve akıllı tercihler yaptığı açıktır. Örneğin, TNR, üç pozlamayı birleştirir, yalnızca alanın statik bölümlerinde çalışır, yüksek gürültülü alanlarını yok sayarak ve onları bırakarak, mekansal gürültü azaltmayı kullanarak postta uğraşmamanızı sağlar (Genellikle SNR’den önce TNR yapmak istenir). Kit, donanım için iPhone 7 / 7Plus gerektiriyor.

Gamma Arayüzü

Mevcut gama ön ayarları şunlardır: Doğal (rec. 709), Dinamik (yüksek kontrast, daha yüksek doygunluk kayıt 709), Flat (DSLR’de çekim yapmak için kullandığımız) ve LOG. LOG için, uygulama, sensörden gelen verilerle çalışır ve kodlamadan önce ona 10 bitlik işleme tabi olur. Muhtemelen tüm bu işlemler, devam edebilmek için ek batarya gücü anlamına geliyor.

Noise Reduction

Genel olarak, bu film yapımcıları için, özellikle LOG çekimlerinde heyecan verici bir güncelleme. Her yeni teknolojide olduğu gibi, deneyler (ve şans) zamanla en iyi sonuçları verecektir. Bu uygulamaya dair herhangi bir görüşü veya videosu olan var mı?

You may be interested

Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3
Festival
1379 views
Festival
1379 views

Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3

ADMIN - 29/06/2017

Uluslararası sinema toplumunda dalgalanmalara neden olan Cannes 2017 filmleri. Cannes veteranı tarafından iki kez Palme d’Or’un galibi Michael Haneke’den Zambiya…

Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar
Post Prodüksiyon
1410 views
Post Prodüksiyon
1410 views

Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar

ADMIN - 16/06/2017

X-Men serisinin en yeni ve en karanlık girişi olan Logan, tüm serideki en çarpıcı efektlerin bazılarını içeriyor (filmin R-rating göz…

Sigma: Yeni Cine Zoom
Lens
1794 views
Lens
1794 views

Sigma: Yeni Cine Zoom

ADMIN - 14/06/2017

Sigma, objektifte güzel optikler arayan film yapımcıları için daha ucuz bir alternatif olduğu için bilinir. Yeni High-Speed Primes (şu an…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.