FiLMiCPRO, LOG Çekime Hazır

FiLMiCPRO versiyon 6, IOS için artık mevcut ve önemli bir güncelleme.

25/03/2017
1597 Görüntüleme

FiLMiC Inc. IOS için popüler mobil video yazılımının 6. sürümünü piyasaya sürdü. Filmicpro, ücretsiz güncellemenin yanı sıra, LOG çekim yapabilmek en çok dikkat çeken özelliklerinden biri. Artık telefonunuzda B-roll veya fotoğraf çekebilir ve A-Cam çekimlerinizi kesebilirsiniz. Bununla birlikte, 8-bit H.264 veriyi işleyen küçük bir sensör kullanıyor.

Güncelleme ayrıca bazı önemli yeni özellikleri de içeriyor. Bu sürüme filmicpro; zebra çizgileri, focus peaking (piksel seviyesine göre), yanlış renk, waveform ve otomatik focus pulling eklenmiştir. Odaklama için manuel arc sliders eklenerek, ISO ve enstantane hızı, bu ayarları doğru bir şekilde yapabilmeyi kolaylaştırıyor.

Focus Pulling

Ek 9.99 dolara, Geçici Gürültü Azaltma ve Gama Eğrisi ön ayarları gibi güçlü özellikler ekleyen Görüntü Yönetmeni Kiti ile şirketin net bir yol haritasına sahip olduğu ve akıllı tercihler yaptığı açıktır. Örneğin, TNR, üç pozlamayı birleştirir, yalnızca alanın statik bölümlerinde çalışır, yüksek gürültülü alanlarını yok sayarak ve onları bırakarak, mekansal gürültü azaltmayı kullanarak postta uğraşmamanızı sağlar (Genellikle SNR’den önce TNR yapmak istenir). Kit, donanım için iPhone 7 / 7Plus gerektiriyor.

Gamma Arayüzü

Mevcut gama ön ayarları şunlardır: Doğal (rec. 709), Dinamik (yüksek kontrast, daha yüksek doygunluk kayıt 709), Flat (DSLR’de çekim yapmak için kullandığımız) ve LOG. LOG için, uygulama, sensörden gelen verilerle çalışır ve kodlamadan önce ona 10 bitlik işleme tabi olur. Muhtemelen tüm bu işlemler, devam edebilmek için ek batarya gücü anlamına geliyor.

Noise Reduction

Genel olarak, bu film yapımcıları için, özellikle LOG çekimlerinde heyecan verici bir güncelleme. Her yeni teknolojide olduğu gibi, deneyler (ve şans) zamanla en iyi sonuçları verecektir. Bu uygulamaya dair herhangi bir görüşü veya videosu olan var mı?

İlginizi Çekebilir

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)
Akademi
807 görüntüleme
Akademi
807 görüntüleme

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)

Elif Feyza Demir - 12/12/2020

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski Ülke: Polonya Yapım Yılı: 1988 Yapımcı: Ryszard Chutkowski Senaryo Yazarı: Krzysztof Kieślowski,  Krzysztof Piesiewicz Oyuncular: Miroslaw Baka,…

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?
Sinema
428 görüntüleme
Sinema
428 görüntüleme

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?

ADMIN - 12/12/2020

Tarantino’nun filmlerini neyin bu kadar farklı kıldığına ve yönetmenlik stilini oluşturmak için birleştirdiği öğelere bir göz atın. Bugünün film öğrencilerine…

Panasonic S1H ProRes RAW
Kamera
733 görüntüleme
Kamera
733 görüntüleme

Panasonic S1H ProRes RAW

ADMIN - 24/05/2020

Panasonic S1H ProRes RAW'ı bekleyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Panasonic LUMIX S1H, çok yönlülüğü ve karlı kayıt formatları nedeniyle…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.