DJI Spark: 499 Dolarlık Yeni Drone

25/05/2017
1659 Görüntüleme

DJI Spark, her zaman sizinle olan ve ellerinizle kontrol edebileceğiniz nihai drone’unuz olacak şekilde tasarlandı. Dün sabah New York’taki Grand Central İstasyonunda düzenlenen bir etkinlikte, DJI, en yeni drone olan DJI Spark’ı sadece 499$ fiyatıyla piyasaya sürdüğünü ilan etti. Peki bu etkinliği neden yasal olarak bir uçağı bile uçamadığınız New York şehrinde yapıyorsunuz? Bunun bir nedeni hem GPS hem de Glonass ile çalışan DJI’ın akıllı uçuş sistemlerini göstermek ama aynı zamanda GPS sinyalinin mevcut olmadığı yerlerde çalışmak için akıllı bir görüş sistemine sahip olduğunu dünya aleme göstermekti. Keza Midtown Manhattan’ın ortasında binalarla çevrili olduğunuzda olduğu gibi.

Drone’un seçim çerçevesi özelliği yalnızca kompakt boyutu değil kullanım kolaylığı anlamına da geliyor. Uzaktan kumandayı kullanmadan avucunuzun içinden kalkış yapabilir ve ellerinizi sallayarak temel işlevlerini kontrol edebilirsiniz. Drone’u konumlandırmak için drone’u yaklaşık 10 metre uzakta itmek için kollarınızı dalgalandırın ve mükemmel selfileri tetiklemek için parmaklarınızla çerçeveleyin.

Daha karmaşıklaşmak istiyorsanız, akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile 300 feet’e kadar -kabaca wifi çekim alanı kadar- uzaktan kumanda için çalışır. İsteğe bağlı uzaktan kumandayla 1,4mil uzaklıkta kontrol edebilir ve ayrıca drone’un 31 mil/saat hızla uçabilmesini sağlayan isteğe bağlı akıllı modunu da etkinleştirebilirsiniz.

DJI Go 4 uygulamasıyla video ve fotoğraflarınızı, editleyebilir, müzik ekleyebilir ve ayrıca videoları doğrudan akıllı telefonunuzdan paylaşabilirsiniz; hikayeleri eskisinden daha kolay bir şekilde anlatma süreci haline getirirsiniz. Kullanımı kolaylaştırarak, bir sahnenin hareketini daha hızlı yakalamayı kolaylaştırmak için önceden programlanmış 4 mod hazır durumda.

DJI Spark, daha düşük ışık hassasiyeti için cep telefonlarının çoğundan daha büyük bir 1/2.3 sensöre ve 30fps’de 12 megapiksellik fotoğraf ve HD video çekebilir. Istikrarlı görüntü sağlamak için DJI’ın kendi stabilizasyon teknolojisiyle çalışan, mekanik bir çift eksenli dengeleyicisine sahiptir. Bir yeni özellik, DJI’ın birkaç drone’unda sahip olduğu 3D görme teknolojisinden yararlanıyor ve sahnenin gerçek derinliğini doğru bir şekilde çoğaltan çekimler üzerinde sığ odak efekti oluşturmak için bu görüntüleri kullanıyor. Sensör küçük olduğu için çekimlerin çoğunun geniş bir alan derinliği yaratacaktır ve doğru sığ derinlik için yerleşik görme teknolojisini kullanmak güzel bir ayrıcalıktır. 16 dakikalık uçuş süresi sunar ve değiştirilebilir pilleri vardır veya hareket halindeyken mikro USB ile şarj edebilirsiniz.

dji spark

Bu açıkça bir tüketici aracıdır, ancak yine de, 5D’nin piyasaya sürüldüğünde indie film yapımcıları bunun için bir kullanım alanı buldu. Çekim yapılacak yer DJI Mavic’i bile almayacak kadar küçük olduğunda veya çoklu kamerayla havai fişek gösterileri için, bir sürü silah kullanmanız gerektiğinde veya yer keşifçilerinin aşırı masrafları için, bir uçağı terk etmek istediğinizde Spark bunun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Spark’ın pazarlaması, her zaman sahip olduğunuz drone olmaya odaklandığından ve 1080p çekimi birçok film yapımcısını hayal kırıklığına uğratması muhtemeldir.

Teknik özellikler

 • 1/2.3″ CMOS sensör
 • Spor modunda en üst hız 31mil
 • 16 dakikalık uçuş süresi
 • Opsiyonel uzaktan kumandayla 1.2mil aralığı
 • Uçuş Özerkliği ve Uçuş Koruması
 • Micro SD kartı
 • Görsel işleme yedeklemeyle birlikte GPS ve Glonass konumlandırma
 • 720 30fps video aktarımı, 1080p video yakalama
 • 12 megapiksel fotoğraf
 • Beş farklı renk opsiyonu
 •  
  DJI hakkındaki diğer postaları için tıklayın!

  İlginizi Çekebilir

  Panasonic S1H ProRes RAW
  Kamera
  273 görüntüleme
  Kamera
  273 görüntüleme

  Panasonic S1H ProRes RAW

  ADMIN - 24/05/2020

  Panasonic S1H ProRes RAW'ı bekleyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Panasonic LUMIX S1H, çok yönlülüğü ve karlı kayıt formatları nedeniyle…

  ARRI ALEXA LF SUP 4.3 Update
  Kamera
  336 görüntüleme
  Kamera
  336 görüntüleme

  ARRI ALEXA LF SUP 4.3 Update

  Ahmet Yetim - 19/05/2020

  ARRI ALEXA LF - Değişiklikler ve Yeni Özellikleri Lensler ARRI Rental DNA lenslerinin tanınması ARRI ALEXA LF SUP 4.3 ile…

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3
  Festival
  1823 görüntüleme
  Festival
  1823 görüntüleme

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3

  ADMIN - 29/06/2017

  Uluslararası sinema toplumunda dalgalanmalara neden olan Cannes 2017 filmleri. Cannes veteranı tarafından iki kez Palme d’Or’un galibi Michael Haneke’den Zambiya…

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.