CineSummit Geri Geldi Ve Ücretsiz

Dünyanın En Büyük Online Sinematografi Etkinliği

03/04/2017
1612 Görüntüleme

CineSummit 2017 etkinliğine 60.000’den fazla film yapımcısının katılması tahmin ediliyor. Bunun bir nedeni var elbette: Çevrimiçi, ücretsiz ve 8 tane dünya klasmanında DP’si sinema bilgisini paylaşmaya hazır!

Becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyen bir görüntü yönetmeni iseniz, bu yılki CineSummit etkinliğine katılmak isteyebilirsiniz. CineSummit’i daha önce hiç duymamış olanlar için; 2 gün sürecek çevrimiçi bir etkinliktir ve film yapımcılarından seçkin görüntü yönetmenlerine kadar bu insanların birçok farklı yönlerini öğrenme fırsatı sağlıyor. Aa, bir de %100 ücretsiz!

CineSummit’in ardındaki düşünce, bir sahneyi nasıl aydınlatacağınızdan kameranızı nasıl hareket ettireceğinizden ve daha bir çok şeyi, becerilerinizle birleştirip yere basabilmeniz için film yapımcılarına pratik tavsiyeler sunmaktır. Toplamda 8 uzman, CS6’daki uzmanlıklarını bir dizi çevrimiçi atölye çalışmasıyla sunacaklardır. İşte tam liste:

  1. Federico Cantini (Coca Cola, Sony, Renault): “5 Adımlı Sinematografi Kontrol Listesi
  2. Pierre Gill, CSC (Başaşağı, Casanova, Koloni): “‘Işık Kaynağı’ Sinematografisi”
  3. Michael Belcher (Unicorn, Nike, Facebook AI): “Aydınlatma – Masterclass (Büyük Bütçeli / Küçük Bütçeli)”
  4. Michele Brandstetter, AIC (Fiat, Moschino, Samsung): “Ultimate Lighting Toolbox”
  5. Piero Basso, AIC (Seven Acts of Mercy, Darker than Midnight): “Uzun Metrajlı Backstage Pass”
  6. Sloan Inns (Hydra V, Nutrilite): “Ticari World-Class Çekim Sahnelerinin Ardındakiler”
  7. Stefan von Borbely (Nikon, LG, Tecate): “Küçük Bir Mürettebatla (ve DSLR) Nasıl Büyük Sonuçlar Elde Edilir”
  8. Fernando Reyes, AMC (Hyundai, Motorola, Elysium): “Fikirlerinizi, Hayata Getirin”

Bu etkinlik tamamen ücretsizdir. Etkinliğin kurucusu Aviv Vana ile etkinlik hakkında konuştuk ve neden film yapımcılarına özgürlüğünü korumak için böyle bir etkinlik yapıldığından bahsettik.

CineSummit, dünyanın her dört bir yanındaki en yetenekli görüntü yönetmenlerinden ve yönetmenlerinden bazılarının, kendi çalışmalarıyla, geldikleri bu seviyeye nasıl ulaştıkları konusunda pratik tavsiyeler almak istememle başladı. Bir blogda, temel röportajlarla başlayan şey, bu dünya çapındaki dev bir çevrimiçi etkinliğe hızla dönüştü. Etkinliği mümkün olduğunca dünya çapındaki film yapımı topluluğuna ulaştırabildiğim için gurur duyuyorum. Parayla satın alıp indirilebilir bir seçenek sunarken canlı etkinliği daima ücretsiz tutmaya çalışacağım. Etkinliğin sırrı sektördeki rockstarların bizde öğretmen olmalarıdır.

Etkinlik, 4 Nisan’da başlıyor ve 5 Nisan’a kadar sürüyor. Ücretsiz bilet almak için tek ihtiyacınız olan e-posta adresiniz. Herhangi bir sebepten dolayı katılamıyorsanız, dijital / DVD kopyalarını almak için biletinizi bir üst segmente yükseltebilir, ayrıca 97$’a ses kaydı ve slaytlar satın alabilirsiniz.

E hadi, ne bekliyorsun? CineSummit web sitesine girin ve kaydolun!

İlginizi Çekebilir

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)
Akademi
731 görüntüleme
Akademi
731 görüntüleme

Sevgi Elde Etmenin Sapkın Bir Yolu: Öldürme Üzerine Kısa Bir Film (1988)

Elif Feyza Demir - 12/12/2020

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski Ülke: Polonya Yapım Yılı: 1988 Yapımcı: Ryszard Chutkowski Senaryo Yazarı: Krzysztof Kieślowski,  Krzysztof Piesiewicz Oyuncular: Miroslaw Baka,…

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?
Sinema
377 görüntüleme
Sinema
377 görüntüleme

Quentin Tarantino Gibi Filmler Nasıl Çekilir?

ADMIN - 12/12/2020

Tarantino’nun filmlerini neyin bu kadar farklı kıldığına ve yönetmenlik stilini oluşturmak için birleştirdiği öğelere bir göz atın. Bugünün film öğrencilerine…

Panasonic S1H ProRes RAW
Kamera
699 görüntüleme
Kamera
699 görüntüleme

Panasonic S1H ProRes RAW

ADMIN - 24/05/2020

Panasonic S1H ProRes RAW'ı bekleyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Panasonic LUMIX S1H, çok yönlülüğü ve karlı kayıt formatları nedeniyle…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.