ARRI ALEXA SXT Wireless

24/04/2017
1504 Görüntüleme

ARRI, film yapımcıları için popüler ALEXA SXT sinema kamerasına kablosuz işlevsellik katıyor. ARRI, kameranın içinde entegre yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli HD video vericisi ve bir WiFi radyosu bulunan en son modelini ALEXA SXT W’yi duyurdu.

ALEXA SXT W’ye entegre edilmiş bir video verici ile kamera, harici bir verici ile olduğundan daha hafif. Kablosuz iletim, kablo sorununu önlediği için operatörler için önemli bir gelişme. WiFi sayesinde, ALEXA Web, uzaktan kumandası aracılığıyla kablosuz renk yönetimini ve bir dizi başka seçenek sunuyor.

ALEXA Ürün Müdürü Marc Shipman-Mueller, “Kablosuz video, ARRI’nin zorlu performans ve kalite gereksinimlerine karşılamak için özel donanım ve yazılım değişiklikleri ile pazar lideri Amimon’un teknolojisini kullanıyor” diyor.
 

SXT W, ALEXA SXT Plus ve ALEXA SXT Studio modellerinin yerini alacak ve ALEXA SXT EV ve ALEXA SXT Plus sahipleri için yükseltme seçenekleri olacaktır. SXT W, ALEXA SXT Plus kameraya dayanılarak geliştirilmiş HDR izleme, mevcut SxS PRO + ve CFast 2.0 kartları, daha hızlı çerçeve kepçeleri, çeşitli WCU-4 ve objektif motor özelliklerini destekleyen SXT SUP 2.0 yazılımını içeriyor.

Ayrıca, SXT W’nin diğer ARRI kameralarıyla birlikte kullanılmak üzere bağımsız bir vericinin bulunduğu ARRI Kablosuz Video Sistemini (WVS) ARRI Mini veya üçüncü parti kameralar gibi her iki vericiden de sinyal toplayacak bağımsız bir alıcı ile bir bütün oluşturur. Verici güçlü bir radyo bağlantısı sağlayacak ve uzun menzilli, sıkıştırılmamış şifreli bir sinyalle hızlı bir şekilde yeniden bağlanacaktır. Sinyal, ses, zaman kodu ve REC gibi özelliklere sahiptir ve verici başına dört alıcıya kadar kullanılabilir.

Teknik özellikler

 • 35mm formatlı film stili dijital kamera
 • 16: 9, 6: 5, 4: 3 veya Open Gate
 • HD, 2K, 4K UHD veya 4K Cine
 • 16 bit işleme
 • Geniş Renk Gamı sinyali
 •  

  İlginizi Çekebilir

  Panasonic S1H ProRes RAW
  Kamera
  273 görüntüleme
  Kamera
  273 görüntüleme

  Panasonic S1H ProRes RAW

  ADMIN - 24/05/2020

  Panasonic S1H ProRes RAW'ı bekleyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. Panasonic LUMIX S1H, çok yönlülüğü ve karlı kayıt formatları nedeniyle…

  ARRI ALEXA LF SUP 4.3 Update
  Kamera
  335 görüntüleme
  Kamera
  335 görüntüleme

  ARRI ALEXA LF SUP 4.3 Update

  Ahmet Yetim - 19/05/2020

  ARRI ALEXA LF - Değişiklikler ve Yeni Özellikleri Lensler ARRI Rental DNA lenslerinin tanınması ARRI ALEXA LF SUP 4.3 ile…

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3
  Festival
  1823 görüntüleme
  Festival
  1823 görüntüleme

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3

  ADMIN - 29/06/2017

  Uluslararası sinema toplumunda dalgalanmalara neden olan Cannes 2017 filmleri. Cannes veteranı tarafından iki kez Palme d’Or’un galibi Michael Haneke’den Zambiya…

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.