ARRI ALEXA SXT Wireless

24/04/2017
1252 Views

ARRI, film yapımcıları için popüler ALEXA SXT sinema kamerasına kablosuz işlevsellik katıyor. ARRI, kameranın içinde entegre yüksek kaliteli ve düşük gecikmeli HD video vericisi ve bir WiFi radyosu bulunan en son modelini ALEXA SXT W’yi duyurdu.

ALEXA SXT W’ye entegre edilmiş bir video verici ile kamera, harici bir verici ile olduğundan daha hafif. Kablosuz iletim, kablo sorununu önlediği için operatörler için önemli bir gelişme. WiFi sayesinde, ALEXA Web, uzaktan kumandası aracılığıyla kablosuz renk yönetimini ve bir dizi başka seçenek sunuyor.

ALEXA Ürün Müdürü Marc Shipman-Mueller, “Kablosuz video, ARRI’nin zorlu performans ve kalite gereksinimlerine karşılamak için özel donanım ve yazılım değişiklikleri ile pazar lideri Amimon’un teknolojisini kullanıyor” diyor.
 

SXT W, ALEXA SXT Plus ve ALEXA SXT Studio modellerinin yerini alacak ve ALEXA SXT EV ve ALEXA SXT Plus sahipleri için yükseltme seçenekleri olacaktır. SXT W, ALEXA SXT Plus kameraya dayanılarak geliştirilmiş HDR izleme, mevcut SxS PRO + ve CFast 2.0 kartları, daha hızlı çerçeve kepçeleri, çeşitli WCU-4 ve objektif motor özelliklerini destekleyen SXT SUP 2.0 yazılımını içeriyor.

Ayrıca, SXT W’nin diğer ARRI kameralarıyla birlikte kullanılmak üzere bağımsız bir vericinin bulunduğu ARRI Kablosuz Video Sistemini (WVS) ARRI Mini veya üçüncü parti kameralar gibi her iki vericiden de sinyal toplayacak bağımsız bir alıcı ile bir bütün oluşturur. Verici güçlü bir radyo bağlantısı sağlayacak ve uzun menzilli, sıkıştırılmamış şifreli bir sinyalle hızlı bir şekilde yeniden bağlanacaktır. Sinyal, ses, zaman kodu ve REC gibi özelliklere sahiptir ve verici başına dört alıcıya kadar kullanılabilir.

Teknik özellikler

 • 35mm formatlı film stili dijital kamera
 • 16: 9, 6: 5, 4: 3 veya Open Gate
 • HD, 2K, 4K UHD veya 4K Cine
 • 16 bit işleme
 • Geniş Renk Gamı sinyali
 •  

  You may be interested

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3
  Festival
  1379 views
  Festival
  1379 views

  Cannes 2017: Herkesin Konuştuğu 11 Film – Bölüm 3

  ADMIN - 29/06/2017

  Uluslararası sinema toplumunda dalgalanmalara neden olan Cannes 2017 filmleri. Cannes veteranı tarafından iki kez Palme d’Or’un galibi Michael Haneke’den Zambiya…

  Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar
  Post Prodüksiyon
  1410 views
  Post Prodüksiyon
  1410 views

  Logan’ın R-Rated VFX’inin Ardındaki Sırlar

  ADMIN - 16/06/2017

  X-Men serisinin en yeni ve en karanlık girişi olan Logan, tüm serideki en çarpıcı efektlerin bazılarını içeriyor (filmin R-rating göz…

  Sigma: Yeni Cine Zoom
  Lens
  1794 views
  Lens
  1794 views

  Sigma: Yeni Cine Zoom

  ADMIN - 14/06/2017

  Sigma, objektifte güzel optikler arayan film yapımcıları için daha ucuz bir alternatif olduğu için bilinir. Yeni High-Speed Primes (şu an…

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.